Ռուսաստանը կշարունակի զենք մատակարարել Ադրբեջանին՝ համաձայն պայմանագրերի. Ռոգոզին
Ռուսաստանի Դաշնության իշխանությունները կշարունակեն պայմանագրերի շրջանակում զենք մատակարարել Ադրբեջանին` որպես իրենց ռազմավարական գործընկերոջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Tass.ru-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Բաքվում հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Ռոգոզինը` պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը մտադի՞ր է շարունակել զենք մատակարարել Ադրբեջանին այն բանից հետո, երբ հայկական կողմը հայտարարեց, որ Մոսկվան մեծ քանակությամբ զենք է վաճառել Բաքվին։
«Ամեն ինչ արվում է պայմանագրերի համաձայն: Մեր պարագայում երկու երկրներն էլ ռազմավարական գործընկերներ են»,-ասել է փոխվարչապետը:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ասել էր, որ Մոսկվան թե՛ Հայաստանին, թե՛ Ադրբեջանին զենք մատակարարելիս պահպանում է տարածաշրջանում ուժերի հավասարակշռությունը:

Россия продолжит поставлять оружие Азербайджану в соответствии с контрактами - Рогозин
Россия продолжит поставлять оружие Азербайджану в соответствии с контрактами как своему стратегическому партнеру.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 8 АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил вице-премьер РФ Дмитрий Рогозин, отвечая на просьбу журналистов прокомментировать заявление президента Армении о том, что Россия поставляла большое количество вооружения Азербайджану, а также пояснить, планирует ли Россия продолжать такие поставки, передает tass.ru.
"Все в соответствии с контрактами. У нас обе страны - наши стратегические партнеры", - сказал Рогозин.