Հայաստանն ու Լեռնային Ղարաբաղը պետք է լուրջ ռեզերվային բանակ ստեղծեն. Հետախույզ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ապրիլի 12-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է ղարաբաղյան պատերազմի մասնակից, Կենտրոնական հրամանատարության հետախույզ, հատուկ նշանակության հետախույզների դիվիզիայի հիմնադիր ու հրամանատար Վովա Վարդանովը, հաղորդում է News.am-ը:
Նրա խոսքով բոլոր հայերը պետք է զարգացնեն իրենց մարտական պատրաստվածությունը: «Ես առաջարկում եմ ռեզերվային բանակ ստեղծել, որի մեջ կընդգրկվեն Հայաստանի բոլոր քաղաքացիները: 15 օրվա ընթացքում քաղաքացիները կմասնակցեն մարտական դասընթացների, որից հետո կընդգրկվեն պաշտպանական գերատեսչությունների համապատասխան ստորաբաժանումներում»,- նշել է Վարդանովը: Իսկ ով չի ընդգրկվի ռեզերվային բանակում, հավելեց նա, թող այդ բանակը պահելու համար հարկեր վճարի:

Разведчик: Армения и Нагорный Карабах должны создать резервную армию
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 12 АРЦАХПРЕСС - Об этом на пресс-конференции 12 апреля заявил участник карабахской войны, разведчик Центрального командования, основатель и командир дивизии разведчиков специального назначения Вова Варданов.
Все армяне, по его словам, должны заниматься развитием боевой подготовки. «Я предлагаю создать резервную армию, в которую будет включен любой гражданин Армении. На протяжении 15 дней граждане будут участвовать в боевых курсах, после этого – включены в соответствующие подразделения оборонных ведомств», - отметил Варданов. А кто не включается в резервную армию, добавил он, пусть платит налоги на содержание этой армии.