Վրաստանը ներկա փուլում ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու շանսեր չունի. Բուրջանաձե
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտարարել է հանրապետության խորհրդարանի նախկին խոսնակ, «Ժովորդավարական շարժում» կուսակցության առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն:
«Ներկա փուլում Վրաստանը ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու ոչ մի շանս չունի: Ամբողջ աշխարհը՝ սկսած ԱՄՆ-ի նախագահ Օբամայից եւ վերջացրած դեսպաններով, բոլորն ասում են, որ մեզ չեն ընդունի ՆԱՏՕ, բայց մենք, միեւնույն է, ասում ենք, որ կընդունեն: Սա զանգվածային պսիխոզ է: Ոչ մի անդամակցություն չի լինի: Դա բացառված է»,- ասել է Բուրջանաձեն՝ GDS հեռուստաալիքում ելույթ ունենալով «2030» հաղորդմանը:

Nino Burjanadze: At this stage Georgia has no chances to join NATO
Former speaker of Georgian Parliament, the leader of “Democratic Movement” party Nino Burjanadze says at this stage Georgia has no chances to join the NATO.
STEPANAKERT, MAY 11, ARTSAKHPRESS:  “At this stage Georgia has no chances to join the NATO. The whole world from the US President Barack Obama up to Ambassadors, says we won’t be admitted to the NATO, however, we still say that it will happen. It is a mass psychosis. There won’t be any membership. It is impossible,” Burjanadze said during an interview in “2030” GDS TV program.