Հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
Մայիսի 11-ի ժամը 19:30-ից սկսած հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, նռնականետերից և ականանետերից խախտել է կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունը, որը շարունակվել է նաև մայիսի լույս 12-ի գիշերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մայիսի 11-ին` ժամը 20:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Արմեն Հրայրի Մարտիրոսյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says Azerbaijani fire has killed a Nagorno Karabakhi serviceman.
Azerbaijani fire kills Nagorno Karabakhi soldier
STEPANAKERT, MAY 12, ARTSAKHPRESS: The ministry’s announcement reads:” Starting at 17:30, May 11 and overnight May 12 Azerbaijan violated the ceasefire agreement by firing various caliber weapons, grenade launchers and mortars. Around 20:00, May 11, Nagorno Karabakhi serviceman Armen H. Martirosyan (b. 1996), was fatally wounded in the northern military unit. An investigation is underway to determine details of the incident.
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh shares the grief of loss and expresses its support to the family, relatives and co-servicemen of the killed soldier.