Հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
Մայիսի 11-ի ժամը 19:30-ից սկսած հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, նռնականետերից և ականանետերից խախտել է կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունը, որը շարունակվել է նաև մայիսի լույս 12-ի գիշերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մայիսի 11-ին` ժամը 20:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Արմեն Հրայրի Մարտիրոսյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

В Карабахе от пули противника погиб солдат
Начиная с 19:30 11 мая на утро 12 мая противник из разнокалиберного стрелкового оружия, гранатометов и минометов продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 12 АРЦАХПРЕСС - От пули противника в 20:00 11 мая огнестрельное ранение получил военнослужащий одной из воинских частей Армии обороны, расположенных в северном направлении, Мартиросян Армен Грайрович /1996 г.р./.
Для выяснения деталей инцидента проводится расследование.
МО НКР разделяет тяжелое горе утраты и выражает соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.  Благодаря ответным мерам, предпринятым передовыми подразделениями АО активность противника была подавлена.