ԵԽԽՎ ղեկավարը հերթական ադրբեջանամետ հայտարարությունն է արել
ԵԽԽՎ միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության ղեկավարը, որն առաջ էլ էր հայտնի ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ իր ոչ անկողմնակալ դիրքորոշումով, հերթական ադրբեջանամետ հայտարարությունն է արել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ազերի փրես» գործակալությունը հայտնում է, որ Սանկտ Պետերբուրգում կայացել է Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի նախագահ Օգտայ Ասադովի ու ԵԽԽՎ նախագահ Պեդրո Ագրամունտի հանդիպումը:
Բացի ամենայնից՝ Պեդրո Ագրամունտը ասել է. «ԵԽԽՎ-ի ու անձամբ իմ դիրքորոշումն այն է, որ հայ- ադրբեջանական ու առասարակ բոլոր հակամարտությունները պետք է կարգավորվեն տարածքային ամբողջականության շրջանակում: Այս դիրքորոշման համար ես հայկական կողմի ու նույնիսկ որոշ խորհրդարանականների կոշտ քննդատություններին եմ արժանացել, որոնք իմ մասին բավականին կոպիտ են արտահայտվել: Սակայն դա ինձ համար ոչ մի նշանակություն չունի: Չէ՞ որ ես վստահ եմ որ իմ դիրքորոշումն արդարացի է: Ինձ համար հիմնական հարցը հակամարտության շուտափույթ կարգավորումն է, ու ես դրա համար կգործադրեմ բոլոր ջանքերը»:

The head of the authoritative international organization - PACE - previously known for his biased position on the Nagorno-Karabakh conflict, made another pro-Azerbaijani statement.
PACE President made another pro-Azerbaijani statement
STEPANAKERT, MAY 20, ARTSAKHPRESS: According to APA,  the Chairman of the Milli Mejlis of Azerbaijani Oktay Asadov met the chairman of the PACE Pedro Agramunt in St. Petersburg.
Among other things, Pedro Agramunt stated that the position of PACE and his personal position are that the Armenian-Azerbaijani conflict, and all the conflicts as a whole should be resolved within the territorial integrity of the countries. He also mentioned that for this position, he was subjected to sharp criticism of the Armenian side and even some lawmakers who spoke unflatteringly about him. However, he said that this has no value for him, as he is confident in fairness of his position.  The main issue for him is the fastest settlement of the conflict, and he will make every effort for this purpose.