Հակառակորդը վերսկսել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը
Մայիսի 25-ի կեսօրից հետո և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից վերսկսել է խախտել նախորդ գիշեր և մինչև կեսօր պահպանված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
Հակառակորդը  վերսկսել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններ իրականացնելուց և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijan violates ceasefire in Nagorno Karabakh line of contact
The NKR Defense Ministry informs that the Azerbaijani side restarted to violate the ceasefire agreement in the Karabakh-Azerbaijani line of contact.
STEPANAKERT, MAY 26, ARTSAKHPRESS: The NKR Defense Ministry’s announcement reads: “Overnight May 25-26 the Azerbaijani side restarted to violate the ceasefire agreement by firing various caliber weapons, sniper rifles and AOP-17 grenade launcher in the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The Defense Army forces refrained from taking counter measures and continued confidently carrying out their military duties.”