Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) ներկայացուցիչները մայիսի 23-ին այցելել են Արցախի Հանրապետությունում ազատազրկված ադրբեջանցի դիվերսանտներ Դիլհամ Ասկերովին և Շահբազ Գուլիևին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանն ասել է, որ այցելության ընթացքում ընտանեկան բնույթի տեղեկություններ են փոխանակվել։
«Այցելությունը կայացել է ԿԽՄԿ ստանդարտ ընթացակարգերի շրջանակներում։ ԿԽՄԿ-ն ազատազրկվածներին այցելում է, որ նրանց ազատազրկման պայմանների և նրանց հետ վերաբերմունքի դիտարկում անցկացնի և կապ ապահովի բանտարկյալների և նրանց հարազատների միջև»,- նշել է Էթերի Մուսայելյանը։
Հիշեցնենք, որ Դիլհամ Ասկերովին մեղադրանք էր առաջադրվել Լեռնային Ղարաբաղի քրեական օրենսգրքի 7, իսկ նույն երկրի քաղաքացի Շահբազ Գուլիևին ՝ 5 հոդվածների հատկանիշներով։

МККК в Нагорном Карабахе в очередной раз посетил двоих заключенных азербайджанцев
23 мая Международный Комитет Красного Креста (МККК) в Нагорном Карабахе в очередной раз посетил двоих заключенных азербайджанцев и предоставил им возможность обменяться с родными новостями семейного характера.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 27 АРЦАХПРЕСС - Согласно своему мандату МККК будет регулярно посещать этих заключенных для того, чтобы проводить мониторинг условий содержания под стражей и обращения с ними, а также для того, чтобы у них была возможность поддерживать связь со своими семьями.
Об этом корреспонденту " Арцахпресс" сообщила сотрудник информационного отдела Миссии МККК в Нагорном Карабахе Этери Мусаелян.