Կալիֆորնիայի օրենսդիր մարմինը 1 մլն դոլար է հատկացրել Հայ-ամերիկյան թանգարան կառուցելու համար
ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգի օրենսդիր մարմինը հունիսի 15-ին ընդունել է 2016-2017թթ ֆինանսական տարվա բյուջեն, որի շրջանակում 1 մլն դոլար է հատկացվել Գլենդեյլում Հայ-ամերիկյան թանգարանի կառուցման համար, հաղորդում է Asbarez.com-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ես հպարտ եմ նրանով, որ Հայ-ամերիկյան թանգարանի կառուցման համար 1 մլն դոլար է հատկացվելու»,-ասել է Կալիֆորնիայի օրենսդիր մարմնի անդամ Ադրին Նազարյանը:
Նրա խոսքով, հայերի ճամփորդությունը դեպի Կալիֆոռնիա` Ցեղասպանությունից մինչեւ բարգավաճում ընկած ճանապարհի պատմությունն է, որը նահանգի կարեւորագույն բաղկացուցիչներից է:
Թանգարանը մշակութային օջախ է լինելու, որը հարստացնում է հասարակությունը, ներկայացնում հայ-ամերիկյան պատմությունը եւ հնարավորություն տալիս մարդկանց տեսնել մշակութային բազմազանությունն ու դեմ է հանդես գալ նախապաշարմունքներին

The US State of California Legislature on passed the 2016-2017 fiscal year Budget, which included $1 million to build the Armenian American Museum in Glendale, reported Asbarez Armenian daily newspaper of the US.
California Legislature allocates $1mn to build Armenian American Museum
STEPANAKERT, JUNE 17, ARTSAKHPRESS: “I am proud to have secured $1 million for the construction of the Armenian Museum,” stated Assemblymember Adrin Nazarian. “The Armenian journey to California—from genocide to prosperity—is a critical thread in the fabric of our State.”
The mission of the Armenian American Museum is to promote understanding and appreciation of America’s ethnic and cultural diversity by sharing the Armenian American experience. The Museum will be a cultural campus that enriches the community, educates the public on the Armenian American story, and empowers individuals to embrace cultural diversity and speak out against prejudice.