Շտայնմայերն այցելել է Երևանում ԵԱՀԿ-ի գրասենյակ
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը հունիսի 30-ին այցելել է ԵԱՀԿ-ի երևանյան գրասենյակ` քննարկելու վերջինիս աշխատանքն ու գործունեությունը և հանդիպելու քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ինչպես տեղեկացրին ԵԱՀԿ գրասենյակից, Շտայնմայերին ընդունել է Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավար դեսպան Արգո Ավակովը:
«Երևանի գրասենյակը սերտորեն համագործակցում է Հայաստանում պետական կառույցների ու քաղաքացիական հասարակության հետ և ողջունում է ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցը: Հայաստանում քաղաքացիական հասարակությունը կարևոր դերակատարություն ունի ընտրական գործընթացի նկատմամբ հանրային վստահության ավելացման, ոստիկանություն-հասարակություն համագործակցության բարելավման, կանանց և երիտասարդների ներգրավվածության, ինչպես նաև մեդիայի ազատության խթանման գործում»,- ասել է Ավակովը:
ԵԱՀԿ գործող նախագահ Շտայնմայերը իր գնահատանքի խոսքն է ասել երևանյան գրասենյակի գործունեությանը և բարձր է գնահատել գրասենյակի համագործակցությունը հայաստանյան կառույցների հետ:

Steinmeier visits OSCE Office in Yerevan
OSCE Chairperson-in-Office and German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier visited the OSCE Office in Yerevan on 30 June to discuss its work and activities, informed the OSCE Office in Yerevan.
STEPANAKERT, JUNE 30, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Steinmeier was welcomed by Ambassador Argo Avakov, Head of the OSCE Office in Yerevan.
“The Office in Yerevan is closely cooperating with state structures and civil society in Armenia and welcomes this visit by the Chairperson-in-Office,” said Avakov. “Civil society plays an important role in enhancing public confidence in the electoral process, improving police-public partnership as well as promoting women and youth engagement and the freedom of the media in Armenia.”
The Chairperson-in-Office underlined his appreciation for the Office’s activities in all three dimensions and commended its good cooperation with Armenian institutions.