Նախագահ Սահակյանը Հադրութի շրջանում շրջվարչակազմի եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 2-ին այցելել է Հադրութի շրջան:
Նախագահ Սահակյանը Հադրութի շրջանում  շրջվարչակազմի եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:   Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ Տող գյուղի մոտակայքում երկրի ղեկավարը խորհրդակցություն է հրավիրել Հադրութի շրջվարչակազմի եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ՝ նվիրված 2016 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքի ընթացքին:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ այս տարի շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի համախառն բերքի ծավալը գերազանցում է վերջին 8 տարվա ցուցանիշները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ հավելելով, որ շրջանում առկա են բավարար պայմաններ հետեւողականորեն բարձրացնելու ե՛ւ համախառն բերքի, ե՛ւ բերքատվության ցուցանիշները:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է <<Ազատ հայրենիք>> կուսակցության կողմից կազմակերպված <<Հայրենիք>> երիտասարդական ճամբար, հանդիպել երիտասարդների հետ եւ ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում զրույց ունեցել տարբեր թեմաների շուրջ: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման ճամբարների նշանակությունը երիտասարդների հայեցի դաստիարակության եւ հայրենիքը ճանաչելու տեսանկյուններից:

Бако Саакян посетил Гадрутский район
СТЕПАНАКЕРТ, августa 3 АРЦАХПРЕСС В окрестностях села Тог глава государства созвал совещание с участием руководителей гадрутской районной администрации и общин, посвященное ходу сбора урожая зерновых культур в 2016 году.
Как сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента НКР, президент с удовлетворением отметил, что в нынешнем году объем валового урожая зерновых культур превышает показатели последних восьми лет.
Бако Саакян дал конкретные поручения по надлежащему решению обсужденных вопросов, добавив, что в районе имеются достаточные условия для повышения показателей как валового урожая, так и урожайности.
В тот же день Президент посетил молодежный лагерь "Родина", организованный партией "Свободная родина", встретился с представителями молодежи и побеседовал с ними на разные темы в теплой и непосредственной атмосфере.
Глава государства отметил важность подобных лагерей в плане патриотичного воспитания молодежи и ознакомления с родиной. Президента сопровождали премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.