ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստի մասնակիցներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդ
ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներն օգոստոսի 16-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին;
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշենք, որ ընդլայնված կազմով հանդիպումից հետո ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ համատեղ հայտարարության ժամանակ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հայտարարել էր, որ հանդիպումների ձևաչափը «յուրահատուկ հնարավորություն է քննարկելու ակտուալ հարցերը՝ հաշվի առնելով ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը ՀԱՊԿ անդամ պետությունների տարածքում, այդ թվում՝ կովկասյան տարածաշրջանում ու հստակեցնել հետագա աշխատանքը ռազմական համագործակցության զարգացման ուղղությամբ, ինչը մենք արեցինք օրակարգի շրջանակներում»։
Սեյրան Օհանյանը նաև տեղեկացրել էր, որ հարցերի մի մասը կապված էին կոալիցիոն ռազմարդյունաբերության զարգացման ու ռազմատեխնիկական արդյունավետության բարձրացման, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների միջև ռազմական համագործակցության կատարելագործման, հակաօդային պաշտպանության հետ։

Участники заседания Совета министров глав оборонных ведомств стран ОДКБ посетили Цицернакаберд
Руководители делегации, принявших участие в очередном заседании Совета министров оборонных ведомств стран-участниц ОДКБ, 16 августа посетили мемориальный комплекс Цицернакаберд и воздали дань памяти невинным жертвам Геноцида армян в Османской империи, об этом сообщает пресс-служба министерства обороны .
СТЕПАНАКЕРТ, августa 16 АРЦАХПРЕСС - Отметим, что в ходе совместного выступления с генеральным секретарем ОДКБ Николаем Бордюжей по окончанию встречи в расширенном составе министр обороны Армении Сейран Оганян отметил, что формат подобных встреч является уникальной возможностью для обсуждения актуальных вопросов, учитывая сложившуюся на территории стран-участниц ОДКБ военно-политическую ситуацию, в том числе в кавказском регионе, и для прояснения дальнейшей работы по части развития военного сотрудничества.
Сейран Оганян сообщал также о том, что часть вопросов касалась развития военной промышленности и повышения эффективности военной техники, усовершенствования военного сотрудничества между странами-членами ОДКБ, противовоздушной обороны.