Թբիլիսիում բացվել է Բելառուսի դեսպանությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, ասված Է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Բելառուսի դիվանագիտական առաքելության ղեկավար Միխայիլ Մյատլիկովը օգոստոսի 25-ին հավատարմագրերն Է հանձնել Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Միխայիլ Ջանելիձեին:
Հանդիպմանը կողմերը հանգամանորեն քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների հարցերը: Հատուկ ուշադրություն Է հատկացվել տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին, որը տեղի Է ունենալու այս տարվա սեպտեմբերի սկզբին:
Կողմերը նաեւ կարծիքներ են փոխանակել Վրաստանի եւ Բելառուսի քաղաքական գործընկերության, ինչպես նաեւ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում երկու երկրների համագործակցության շուրջ:
Բելառուսում Վրաստանի դեսպանությունը բացվել Է 2007 թվականին: Վրաստանը եւ Բելառուսը դիվանագիտական հարաբերություններ են հաստատել 1994 թվականի հունվարի 6-ին, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Посольство Беларуси открылось в Тбилиси
Дипломатическое представительство Беларуси открылось в грузинской столице, говорится в сообщении министерства иностранных дел Грузии. Глава дипмиссии Беларуси Михаил Мятликов накануне передал верительные грамоты министру иностранных дел Грузии Михаилу Джанелидзе, передает Sputnik.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 26 АРЦАХПРЕСС - На встрече стороны детально обсудили вопросы двухсторонних отношений. Особое внимание было уделено заседанию межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству, которое состоится в начале сентября этого года.
Политики также обменялись мнениями по поводу политического партнерства Грузии и Беларуси, а также сотрудничества двух стран в рамках международных организаций.
Посольство Грузии в Беларуси было открыто в 2007 году, оно расположено в центре Минска. Грузия и Беларусь установили дипломатические отношения 6 января 1994 года.