Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ալաշանում հաստատված թալիշցիների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 26-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս եւ հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետեւանքով իրենց տները լքած եւ այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին եւ դրանց բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահն ընդգծել է, որ պետությունն անելու է հնարավորն առկա խնդիրներին պատշաճ լուծում տալու ուղղությամբ՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Президент Бако Саакян посетил поселение Алашан в Мартакертском районе
26 августа Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил поселение Алашан в Мартакертском районе и провел встречу с талишцами, покинувшими свои дома и обосновавшимися там вследствие войны, инициированной Азербайджаном с 2 по 5 апреля сего года.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 26 АРЦАХПРЕСС - В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся социально-бытовых условий талишцев и их улучшения.
Президент подчеркнул, что государство будет делать все возможное для надлежащего решения существующих проблем, и дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов.