Կայացել է Ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան
Կինոաշխարհի ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկի՝ Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում կայացել է Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Խոստումը» ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայտնի է, որ պրեմիերային մասնկացել են հոլիվուդյան աստղեր, գլխավոր դերակատարներից 2-ը Քրիստիան Բեյլն ու Օսկար Այզեքը, ով իր պիջակին կրել է անմոռուկ, ինչի մասին տեղեկանում ենք ET Canada-ի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջից:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Tert.am-ը, ֆիլմի սյուժեի համաձայն` Միքայել Պողոսյանը, որին մարմնավորում է Օսկար Այզեքը, որպես ուսանող բժիշկ ժամանում է Կոնստանդնուպոլիս (Ստամբուլ)` ցանկանալով ժամանակից բժշկագիտությունը տարածել իր նախնյաց հողում, որտեղ մուսուլման թուրքերն ու քրիստոնյա հայերը դարեր շարունակ բնակվել են կողք կողքի:
Ֆոտոլրագրող Քրիս Մայերսը (Քրիստիան Բեյլ) ևս ժամանում է Թուրքիա, որտեղ սիրահարվում է Անային (Շառլոտ Լը Բոն), հայ նկարչուհուն, որին ուղեկցում էր Փարիզից:
Միքայելն ու Անան հանդիպելով վերհիշում են իրենց հայրենի մշակութային ժառանգությունը: Սիրո եռանկյունու ձևավորման պահին Թուրքիայում բռնություններ են սկսվում էթնիկ փոքրամասնությունների նկատմամբ:

Состоялась международная премьера фильма о Геноциде армян «Обещание»
Одно из самых знаменательных событий в мире кинематографии – международная премьера фильма о Геноциде армян «Обещание» в Канаде на кинофестивале в Торонто, об этом сообщается на официальной странице в соцсети Фейсбук ET Canada.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 сентября  АРЦАХПРЕСС - В главных ролях в фильме играют Кристиан Бейл, Оскар Айзек.
По сюжету, Микаел Погосян, которого сыграл Оскар Айзек в качестве студента -медика едет в Стамбул для того, чтобы внедрить современную медицину на родине своих предков, где турки-мусульмане и армяне-христиане веками жили бок о бок.
Фотожурналист Крис Майэрс (Кристиан Бейл) также приезжает в Турцию, где и влюбляется в Анну (Шарлотт Ле Бон) – армянскую художницу, которую сопровождал из Парижа.
Встречаясь Микаел и Анна вспоминают культурное наследие своих предков. В тот момент, когда уже назревает любовный треугольник, в Турции начинаются насилия в отношении этнических меньшинств.