Կայացել է Ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան
Կինոաշխարհի ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկի՝ Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում կայացել է Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Խոստումը» ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայտնի է, որ պրեմիերային մասնկացել են հոլիվուդյան աստղեր, գլխավոր դերակատարներից 2-ը Քրիստիան Բեյլն ու Օսկար Այզեքը, ով իր պիջակին կրել է անմոռուկ, ինչի մասին տեղեկանում ենք ET Canada-ի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջից:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Tert.am-ը, ֆիլմի սյուժեի համաձայն` Միքայել Պողոսյանը, որին մարմնավորում է Օսկար Այզեքը, որպես ուսանող բժիշկ ժամանում է Կոնստանդնուպոլիս (Ստամբուլ)` ցանկանալով ժամանակից բժշկագիտությունը տարածել իր նախնյաց հողում, որտեղ մուսուլման թուրքերն ու քրիստոնյա հայերը դարեր շարունակ բնակվել են կողք կողքի:
Ֆոտոլրագրող Քրիս Մայերսը (Քրիստիան Բեյլ) ևս ժամանում է Թուրքիա, որտեղ սիրահարվում է Անային (Շառլոտ Լը Բոն), հայ նկարչուհուն, որին ուղեկցում էր Փարիզից:
Միքայելն ու Անան հանդիպելով վերհիշում են իրենց հայրենի մշակութային ժառանգությունը: Սիրո եռանկյունու ձևավորման պահին Թուրքիայում բռնություններ են սկսվում էթնիկ փոքրամասնությունների նկատմամբ:

“The Promise” film premiere held at Toronto International Film Festival
The premier of the film “The Promise” about the Armenian Genocide was held within the framework of Toronto International Film Festival, reports ET Canada Facebook page.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 12, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The film stars Christian Bale, Oscar Isaac, Charlotte Le Bon participated in the film premiere. Christian Bale’s wife Sibi Blazic also took part in the film premiere.
American-Armenian entrepreneur, billioner Kirk Kerkorian paid the film shooting costs, and it became known on the day of his death. “Survival Pictures” company is shooting the film. The organizers of the festival said the film will be screened on September 11 as one of the most awaited films during the weekend of the festival. Film creator is Terry George, “Hotel Rwanda” movie director.
Michael lives in a small Armenian village and he promises himself to rich village women to get 400 gold coins as dowry. This allows him to travel to Istanbul to become a medical student where he befriend a son of a powerful general. Christopher (Christian Bale) is a reporter for the Associated Press and he bring along Ana, a Armenian women who was raised in Paris. Michael falls in love with Ana. When the Turkish joined the Germans in the First World War and crudely killed minorities living in the Ottoman Empire, despite the existing conflict, everyone must find a way to be saved.