Գերմանիան փակել է Թուրքիայում դիվանագիտական ներկայացուցչությունները
Գերմանիան ահաբեկչական սպառնալիքի պատճառով փակել է Թուրքիայում իր դեսպանատունն ու հյուպատոսական ներկայացուցչությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է գերմանական Bild պարբերականը` հղում անելով երկրի արտաքին գործերի նախարարությանը:
Պարբերականի տվյալներով` մինչև սեպտեմբերի 16-ը Թուրքիայում փակ կլինեն ոչ միայն դիվանագիտական ներկայացուցչությունները, այլև գերմանական դպրոցները: Այսպիսով, գերմանական կողմը կփորձի պահպանել իր քաղաքացիների անվտանգությունը հնարավոր սպառնալիքի պարագայում:
Բացի այդ, Թուրքիայում Գերմանիայի դեսպանությունը թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է կատարել` հայտնելով, որ գերմանական դիվանագիտական ներկայացուցչությունները մինչև սեպտեմբերի 16-ը սահմանափակ ծառայություններ են մատուցելու, իսկ ընդունելություններ առհասարակ չեն լինելու:

Germany closes diplomatic representations in Turkey
Germany closed its Embassy and diplomatic representations in Turkey due to terror threat, Bild reports citing the German MFA.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 15, ARTSAKHPRESS: Not only the diplomatic representations, but also the German schools will be closed in Turkey until September 16. With such measures the German side will try to ensure its citizens’ security in case of possible terror threat.
Moreover, the German Embassy in Turkey posted a note in Twitter which says the German diplomatic representations will provide limited services, and the admissions will not be at all until September 16.