Անցած գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 450 կրակոց
Սեպտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 450 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաեւ պատասխան գործողությունների:

Azerbaijan fires over 450 shots at Nagorno Karabakh line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh informs the Azerbaijani forces made over 25 ceasefire violations at Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 30, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads: “Overnight September 29-30 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 25 times by firing over 450 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces continue confidently fulfilling their military tasks and take counter measures only in case of strict necessity.”