Թրամփը պատրաստակամություն է հայտնել հանդիպել Պուտինին նախքան երդմանակալությունը
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ հանդիպել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ նախքան իր երդմնակալության արարողությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին գրում է  Լենտա.ռու կայքը՝ հղում անելով Politico-ին:
«Եթե ես հաղթեմ նոյեմբերի 8-ին կայանալիք ընտրություններում, կարծում եմ՝ կարող եմ հանդիպել Պուտինի հետ նախքան իմ աշխատանքը սկսելը»,- ասել է նա:
Երբ Թրամփին հարցրել են, թե ինչպես կարող է կանխել համաշխարհային պատերազմը ռուսների հետ, նա  մանրամասն չի պատասխանել, բայց նշել է, որ խնդիրների մի մասը նրանում են, որ ամերիկացի առաջնորդները, մասնավորապես, հակառակ՝ Դեմոկրատական ճակատի ներկայացուցիչները, նախագահ Բարաք Օբաման, թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը, բավականին շատ են վիրավորում Պուտինին:

Трамп в случае победы на выборах готов встретиться с Путиным до инаугурации
Кандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп сообщил о готовности встретиться с российским лидером Владимиром Путиным в случае его победы на выборах 8 ноября до официального вступления в должность, пишет издание Politico.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 октября АРЦАХПРЕСС - "Если 8 ноября я одержу победу... Я рассматриваю возможность встречи с Путиным и российским руководством до начала работы своей администрации. Я думаю, это было бы замечательно", - приводит издание выдержки из интервью с радиоведущим Майклом Сэвиджем.
Таким образом кандидат ответил на вопрос радиоведущего, "как он избежал бы возможности войны с Россией",сообщает INTERFAX.RU.
Как отмечает издание, "не вдаваясь в подробности, Трамп заявил, что проблема отчасти заключается в том, что нынешнее руководство США слишком оскорбительно себя ведет по отношению к Путину".