Կարեն Կարապետյանը Գարեգին Բ-ի հետ քննարկել է եկեղեցի-պետություն հարաբերությունները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր՝ հոկտեմբերի 19-ին, կառավարությունում հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս գարեգին Բ-ին եւ նրա հետ քննարկել եկեղեցի-պետություն հարաբերությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ կառավարություն այցելելու համար եւ նշել, որ մեծապես կարեւորում է պետություն-եկեղեցի համագործակցությունը:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ եւ արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների եւ հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետեւ վարչապետ Կարապետյանը եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են եկեղեցի-պետություն հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու այլ խնդիրների:

Prime Minister Meets with Catholicos Karekin II of All Armenians
Prime Minister Karen Karapetyan welcomed His Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians to the Office of Government, press service of the Government informed.
STEPANAKERT, OCTOBER 19, ARTSAKHPRESS: Thanking His Holiness for visiting the Government, the Premier said he attaches great importance to cooperation between the State and the Church.
His Holiness wished the newly appointed prime minister and cabinet members every success and fruitful work on their way to ensuring overall well-being for the people of Armenia, defying challenges and recording ever new achievements.
Prime Minister Karapetyan and the Catholicos of All Armenians took the opportunity to discuss further consolidation of Church-State relations and other issues of topical interest.