Նախագահն ընդունել է Մինսկի խմբի համանախագահներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Պիեռ Անդրիոյին (Ֆրանսիա), Ջեյմս Ուորլիքին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին եւ նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է հավատարիմ մնալ իր ապակառուցողական դիրքորոշմանը՝ խախտելով զինադադարի ռեժիմը եւ չհրաժարվելով հայատյաց քաղաքականությունից:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է զինադադարի ռեժիմի պահպանմանն ու խախտումների վերհանմանն ուղղված մեխանիզմների մշակման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով խաղաղ գործընթացի առանցքային բաղադրամասերից մեկը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ֆրանսիացի պաշտոնաթող համանախագահ Պիեռ Անդրիոյին` ազնիվ ու արդյունավետ աշխատանքի համար՝ նրան մաղթելով հաջողություններ կյանքում եւ հետագա աշխատանքում:

President of Artsakh Republic (NKR) Bako Sahakyan received on October 24 OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov (Russian Federation), Pierre Andrieu (France), James Warlick (USA), personal representative of the OSCE Chairman-in-office, Ambassador Andrzej Kasprzyk and accompanying them officials.
Bako Sahakyan receives OSCE Minsk Group Co-chairs
STEPANAKERT, OCTOBER 24, ARTSAKHPRESS:The press service of the Artsakh President’s Office informed that issues related to the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement and recent developments were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that Azerbaijan kept maintaining its unconstructive stance violating the ceasefire regime and continue to pursue anti-Armenian policy.
The Head of the State highlighted the necessity of elaborating the mechanisms of maintaining ceasefire regime and revealing violations considering it among pivotal components of the peace process.
President Sahakyan expressed gratitude to retired Co-chair Pierre Andrieu for honest and efficient work wishing him successes in life and future career.