Պուտին. Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բաքվում անցկացվող ռուս-ադրբեջանական 7-րդ տարածաշրջանային ֆորումի մասնակիցներին ուղղված ողջույնի նամակում հայտարարել է, որ Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Համաժողովի շրջանակում քննարկվելու են Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանային եւ միջտարածաշրջանային համագործակցության հարցեր, հեռանկարային ենթակառուցվածքային նախագծեր, միջտարածաշրջանային ոլորտում տնտեսական համագործակցության հարցեր եւ այլն:
«Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ այս հանդիպումը կանցնի կառուցողական երկխոսության մթնորտում, օրակարգում տեղ կգտնեն տնտեսական եւ ֆինանսական փոխգործակցությունն ընդլայնելու հարցեր»,- ասված է նամակում, որն ընթերցել է ՌԴ նախագահի միջտարածաշրջանային եւ օտարերկրյա պետությունների հետ մշակութային կապերի վարչության ղեկավար Վլադիմիր Չեռնովը:

Putin: Russia and Azerbaijan are linked through friendly relations
Russian President Vladimir Putin addressed a welcoming letter to the participants in the 7th Azerbaijani-Russian Inter-Regional Forum, which is convened in the Azerbaijani capital city of Baku.
STEPANAKERT, NOVEMBER 1, ARTSAKHPRESS: In his letter, Putin stated that Russia and Azerbaijan are linked through friendly relations, News.am reports, referring to RIA Novosti news agency of Russia.
Border and interregional cooperation, prospective infrastructure projects, interregional economic cooperation, etc. between Russia and Azerbaijan will be discussed within the framework of this forum.