Պուտին. Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բաքվում անցկացվող ռուս-ադրբեջանական 7-րդ տարածաշրջանային ֆորումի մասնակիցներին ուղղված ողջույնի նամակում հայտարարել է, որ Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Համաժողովի շրջանակում քննարկվելու են Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանային եւ միջտարածաշրջանային համագործակցության հարցեր, հեռանկարային ենթակառուցվածքային նախագծեր, միջտարածաշրջանային ոլորտում տնտեսական համագործակցության հարցեր եւ այլն:
«Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին կապում են բարեկամական հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ այս հանդիպումը կանցնի կառուցողական երկխոսության մթնորտում, օրակարգում տեղ կգտնեն տնտեսական եւ ֆինանսական փոխգործակցությունն ընդլայնելու հարցեր»,- ասված է նամակում, որն ընթերցել է ՌԴ նախագահի միջտարածաշրջանային եւ օտարերկրյա պետությունների հետ մշակութային կապերի վարչության ղեկավար Վլադիմիր Չեռնովը:

Путин: Россию и Азербайджан связывают дружественные отношения
Президент России Владимир Путин в своем приветственном письме участникам седьмого азербайджано-российского регионального форума в Баку заявил, что Россию и Азербайджан связывают дружественные отношения, передает РИА Новости.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 ноября АРЦАХПРЕСС - Седьмой азербайджано-российский региональный форум открывается в Баку. В рамках форума во вторник будут рассматриваться вопросы межрегионального и приграничного сотрудничества России и Азербайджана, перспективные инфраструктурные проекты, экономическое сотрудничество в межрегиональной сфере, проблемы и перспективы российско-азербайджанского гуманитарного пространства.
"Россию и Азербайджан связывают дружественные отношения. Уверен, что нынешняя встреча пройдет в формате конструктивного диалога, в ее повестке найдут отношения расширение экономического и финансового взаимодействия", — говорится в письме, которое зачитал начальник управления президента РФ по межрегиональным и культурным связям с зарубежными странами Владимир Чернов.