Պուտինը շնորհավորել Է Թրամփին ԱՄՆ-ի նախագահի ընտրություններում հաղթելու առթիվ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել Է Դոնալդ Թրամփին ԱՄՆ-ի նախագահի ընտրություններում հաղթելու առթիվ՝ հույս հայտնելով, որ համատեղ աշխատանքով կհաջողվի երկու երկրների հարաբերությունները դուրս բերել ճգնաժամից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այդ մասին հաղորդել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հեռագրում Վ.Վ.Պուտինը հույս Է հայտնել, որ համատեղ աշխատանքով կհաջողվի ռուս-ամերիկյան հարաբերությունները դուրս բերել ճգնաժամային վիճակից, ինչպես նաեւ լուծել միջազգային օրակարգի հրատապ հարցերը եւ արդյունավետ պատասխաններ գտնել գլոբալ անվտանգության մարտահրավերներին»,-ասված Է հեռագրում:
Բացի այդ, ՌԴ նախագահը վստահություն Է հայտնել, որ «Մոսկվայի եւ Վաշինգտոնի միջեւ կառուցողական երկխոսության հաստատումը՝ հիմնված իրավահավասարության, փոխադարձ հարգանքի եւ միմյանց դիրքորոշումների իրական հաշվառման վրա, համապատասխանում Է մեր երկրների ժողովուրդների եւ համաշխարհային ողջ հանրության շահերին»:
Ինչպես նշում Է ՌԻԱ Նովոստին, Պուտինը նաեւ Թրամփին հաջողություններ Է մաղթել պետության ղեկավարի պատասխանատու գործունեության մեջ:

Путин поздравил Трампа с победой на выборах президента США
Президент России Владимир Путин поздравил Дональда Трампа с победой на президентских выборах в США, выразив надежду на совместную работу по выведению отношений двух стран из кризиса, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Кремля.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 ноября АРЦАХПРЕСС - "В телеграмме В.В.Путин выразил надежду на совместную работу по выведению российско-американских отношений из кризисного состояния, а также по решению актуальных вопросов международной повестки дня и поиску эффективных ответов на вызовы глобальной безопасности", — говорится в телеграмме.
Кроме того, российский президент выразил уверенность, что "выстраивание конструктивного диалога между Москвой и Вашингтоном, основывающегося на принципах равноправия, взаимного уважения и реального учета позиций друг друга, отвечает интересам народов наших стран и всего мирового сообщества".