Մոսկվան հուսով Է, որ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունները կնորմալանան. Լավրով
Մոսկվան հույս ունի, որ Վաշինգտոնի հետ հարաբերությունները կշտկվեն եւ կնորմալանան ԱՄՆ-ում կայացած նախագահական ընտրություններից հետո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել Է ՌԴ-ի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը: Ինչպես հիշեցրել Է Լավրովը, նախօրյակին ԱՄՆ-ի ընտրություններին գնահատական Է տվել ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ Կրեմլում ելույթ ունենալով հավատամագրերի  հանձնման արարողության ժամանակ:
«Մենք հարգում ենք ամերիկյան ժողովրդի ընտրությունը, մենք պատրաստ ենք աշխատել նոր նախագահի հետ,- նշել Է նախարարը:- Հուսով ենք, որ Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ հարաբերությունները, որոնք այժմ չափազանց անբարենպաստ շրջան են ապրում, կշտկվեն եւ կնորմալանան, ինչը համապատասխանում Է մեր ժողովուրդների եւ ամբողջ միջազգային հասարակության շահերին», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Moscow hopes relations with Washington will be mended, normalized — FM Lavrov
Moscow hopes that its relations with Washington will be mended and become normal after the US presidential election, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said on November 10, reports TASS.
STEPANAKERT, NOVEMBER 10, ARTSAKHPRESS: He recalled that Russian President Vladimir Putin commented on the US election speaking at the ceremony of presenting credentials in the Kremlin on Wednesday.
"We respect the American people’s choice, as it would be the case irrespective of the results of the election", the minister said. "We hope that relations between Russia and the US, which are currently not at their best, will be mended and become normal, which meets the interests of our peoples and the entire international community."