Շփման գծում գիշերը լարված է եղել. հայկական կողմը կորուստներ չունի. ԼՂՀ ՊԲ
Նոյեմբերի 11-ի ժամը 12:15-ից սկսած ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում լարվածությունը պահպանվել է նաեւ նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերվա ընթացքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-ից  հայտնում են, որ ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 11-ին եւ լույս 12-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից եւ գնդացիրներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 570 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Յարըմջա) եւ հյուսիսային (Թալիշ) ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 (13 արկ) եւ 82 (56 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

Минувшей ночью на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана ситуация была напряженной
Возникшая днем 11 ноября напряженность на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана сохранилась в ночь на 12 ноября.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 ноября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 11 ноября около 55 раз нарушили режим прекращения огня  на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики. Противник произвел около 570 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На северо-восточном направлении (Ярымджа) и северном (Талыш) направлениях ВС Азербайджана применили минометы калибра 60 мм (13 снарядов) и 82 мм (56 снарядов).
В результате агрессивных действий противника с карабахской стороны потерь нет.
Передовые подразделения Армии обороны  контролируют ситуацию и уверенно выполняют стоящую перед ними боевую задачу.