Պեսկովը չի բացառել Պուտինի շփումները Թրամփի հետ նախքան ԱՄՆ-ի նոր նախագահի պաշտնակալությունը
ՌԴ-ի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի բացառել շփումների հնարավորությունը Վլադիմիր Պուտինի եւ ԱՄՆ-ի նախագահ ընտրված Դոնալդ Թրամփի միջեւ նախքան վերջինիս պաշտոնակալությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Միեւնույն ժամանակ Պեսկովն ընդգծել Է, որ առայժմ Ռուսաստանն աշխատում Է Սպիտակ տան գործող նախագահ Բարաք Օբամայի հետ:
«Առայժմ ԱՄՆ-ում կա գործող նախագահ, եւ նա կգործի եւս երկու ամիս»,- ասել Է Պեսկովը «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթում հրապարակված հարցազրույցում: «Սիրիայի իրադարձություններն, օրինակ, այնքան ակտիվորեն են զարգանում, որ ոչ ոք չի կարող իրեն երկու ամսվա դադար թույլ տալ, ուստի աշխատանքը կշարունակվի»,- հավելել Է նա:
«Չգիտեմ՝ կլինեն արդյոք ինչ-որ շփումներ ՌԴ-ի նախագահի եւ Թրամփի միջեւ նախքան պաշտոնակալությունը (2017 թվականի հունվարի 20-ը)»,- ասել Է Պեսկովը: «Դա ինձ հայտնի չԷ, բայց, անշուշտ, դա չի կարելի բացառել»,- ասել Է մամուլի քարտուղարը՝ հիշեցնելով, որ Պուտինի շնորհավորական ուղերձը Թրամփին արդեն ուղարկված Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Песков не исключил контактов Путина с Трампом до инаугурации нового президента США
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков не исключил возможности контактов между Владимиром Путиным и избранным президентом США Дональдом Трампом до инаугурации последнего.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 ноября АРЦАХПРЕСС - В то же время Песков подчеркнул, что пока Россия работает с действующим главой Белого дома Бараком Обамой.
"Пока в США есть действующий президент, и он будет еще два месяца действовать", - сказал Песков в интервью "Московскому комсомольцу". "События в Сирии, например, развиваются настолько активно, что никто не может позволить себе паузу в два месяца, поэтому работа будет продолжаться", - добавил он,сообщает Тасс.
"Не знаю, будут ли какие-то контакты между президентом РФ и Трампом до инаугурации (20 января 2017 года)", - сказал Песков. "Мне это неизвестно, но, конечно, этого нельзя исключать", - сказал пресс-секретарь, напомнив, что поздравительное послание Путина Трампу уже было направлено