Պեսկովը չի բացառել Պուտինի շփումները Թրամփի հետ նախքան ԱՄՆ-ի նոր նախագահի պաշտնակալությունը
ՌԴ-ի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի բացառել շփումների հնարավորությունը Վլադիմիր Պուտինի եւ ԱՄՆ-ի նախագահ ընտրված Դոնալդ Թրամփի միջեւ նախքան վերջինիս պաշտոնակալությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Միեւնույն ժամանակ Պեսկովն ընդգծել Է, որ առայժմ Ռուսաստանն աշխատում Է Սպիտակ տան գործող նախագահ Բարաք Օբամայի հետ:
«Առայժմ ԱՄՆ-ում կա գործող նախագահ, եւ նա կգործի եւս երկու ամիս»,- ասել Է Պեսկովը «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթում հրապարակված հարցազրույցում: «Սիրիայի իրադարձություններն, օրինակ, այնքան ակտիվորեն են զարգանում, որ ոչ ոք չի կարող իրեն երկու ամսվա դադար թույլ տալ, ուստի աշխատանքը կշարունակվի»,- հավելել Է նա:
«Չգիտեմ՝ կլինեն արդյոք ինչ-որ շփումներ ՌԴ-ի նախագահի եւ Թրամփի միջեւ նախքան պաշտոնակալությունը (2017 թվականի հունվարի 20-ը)»,- ասել Է Պեսկովը: «Դա ինձ հայտնի չԷ, բայց, անշուշտ, դա չի կարելի բացառել»,- ասել Է մամուլի քարտուղարը՝ հիշեցնելով, որ Պուտինի շնորհավորական ուղերձը Թրամփին արդեն ուղարկված Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Kremlin spokesman does not rule out Putin’s contacts with Trump before inauguration
Contacts between Russian President Vladimir Putin and U.S. President Elect Donald Trump before the latter’s inauguration are possible but so far Russia is working with the incumbent president, Barack Obama, Russian president’s press secretary Dmitry Peskov said in an interview with the Moskovsky Komsomolets newspaper, TASS reported.
STEPANAKERT, NOVEMBER 14, ARTSAKHPRESS: "As long as there is incumbent president in the United States, and he will be in office for two more months," he said.
"The situation is Syria, for instance, is developing so rapidly that no one can afford a two-month pause, so, work will be continued," Peskov stressed.
"I won’t make guesses about possible contacts between the Russian president and Trump before the inauguration [on January 20, 2017]. I know nothing about that but, of course, such contacts are not ruled out," the Kremlin spokesman said, adding that Putin has already sent a congratulatory message to Trump.