Ադրբեջանի զինուժն անցած գիշեր ակտիվ է եղել. հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների. ԼՂՀ ՊԲ
Նոյեմբերի 30-ի լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ շփման գծի հարավային եւ հարավարեւելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (12 արկ), իսկ արեւելյան (Մարտունի) պաշտպանական հատվածում`  82 մմ-ոց ականանետ (6 արկ):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են անհրաժեշտ գործողությունների եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրները:

Минобороны НКР: Армия обороны пресекла наступательную активность ВС Азербайджана
В ночь с 30 на 1 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 75 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 2000 выстрелов.
В южном и юго-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет (12 снарядов), а в восточном направлении (Мартуни) – 82-миллиметровый миномет (6 снарядов).
«Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли необходимые действия, продолжив уверенно выполнять поставленные боевые задачи», – говорится в сообщении.