Ադրբեջանի զինուժն անցած գիշեր ակտիվ է եղել. հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների. ԼՂՀ ՊԲ
Նոյեմբերի 30-ի լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ շփման գծի հարավային եւ հարավարեւելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (12 արկ), իսկ արեւելյան (Մարտունի) պաշտպանական հատվածում`  82 մմ-ոց ականանետ (6 արկ):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են անհրաժեշտ գործողությունների եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրները:

Azerbaijani forces use mortars, grenade launchers in overnight ceasefire violation in NK line of contact
Azerbaijani forces made over 75 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the defense ministry of NKR told.
STEPANAKERT, DECEMBER 1, ARTSAKHPRESS: The ministry issued a statement, saying: “Overnight November 30 – December 1 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact around 75 times, firing approximately 2000 shots from various caliber small arms at Nagorno Karabakh positions.
In the southern and south-eastern directions of the line of contact, Azerbaijani forces also fired automatic grenade launchers (12 projectiles), and in the eastern direction (Martuni) 82mm mortars (6 shells).
The Defense Army of Nagorno Karabakh took necessary actions to suppress the Azerbaijani aggression and confidently continued their service.”