Քերին եւ Լավրովը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում կանցկացնեն Համբուրգում
ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերին եւ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը դեկտեմբերի 8-ին կարող են հանդիպում անցկացնել գերմանական Համբուրգում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Քերին դեկտեմբերի 6-ին հայտարարել Է, որ պլանավորում Է դեկտեմբերի 8-ին Համբուրգում հանդիպել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ եւ փորձել առաջ շարժվելու ճանապարհ գտնել»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ, գրում է «Ասոշիեյթեդ պրես» գործակալությունը:
Նախօրյակին Քերին հայտարարել Է, թե հույս ունի այս շաբաթ Ռուսաստանի հետ համաձայնության գալ Սիրիայի շուրջ քաղաքական բանակցությունների անցնելու անհրաժեշտության հարցում:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել Է, որ Լավրովը դեկտեմբերի 8-9-ին Համբուրգում կմասնակցի ԵԱՀԿ-ի Նախարարների խորհրդի նիստին: Ընդ որում դրա շրջանակներում նախատեսված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Встреча Керри и Лаврова состоится в Гамбурге 8 декабря
Госсекретарь США Джон Керри и глава МИД РФ Сергей Лавров могут провести встречу в немецком Гамбурге 8 декабря, передает агентство Ассошиэйтед Пресс.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 декабря АРЦАХПРЕСС - "Керри заявил во вторник, что планирует встретиться с главой МИД РФ Сергеем Лавровым в Гамбурге в четверг и попытаться найти путь продвижения вперед", — говорится в сообщении.
Во вторник Керри заявил, что надеется на этой неделе договориться с Россией о необходимости перейти к политическим переговорам по Сирии, сообщает РИА Новости. В начале декабря агентство Ассошиэйтед Пресс сообщило, что Керри и Лавров проведут встречу "на полях" мероприятия в Гамбурге в среду, 7 декабря.
Ранее официальный представитель МИД РФ Мария Захарова сообщила, что Лавров 8-9 декабря примет участие в заседании Совета министров ОБСЕ в Гамбурге. Планируется, что "на полях" СМИД Лавров проведет ряд двусторонних встреч.