ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Արսեն Բաղդասարյանին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի պատվիրակության ներկայացուցիչները նոյեմբերի 30–ին այցելել են ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող ԼՂՀ քաղաքացի Արսեն Բաղդասարյանին եւ հնարավորություն տվել հարազատների հետ ընտանեկան բնույթի տեղեկություններ փոխանակել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:   Լեռնային Ղարաբաղում ԿԽՄԿ առաքելության տեղեկատվական բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանը հայտնել է, որ այցը կայացել է ԿԽՄԿ ստանդարտ ընթացակարգերին համապատասխան։ ԿԽՄԿ-ն, իր մանդատի համաձայն, այցելում է կալանքի տակ գտնվող անձանց՝ նրանց պայմաններին, նրանց նկատմամբ վերաբերմունքին ծանոթանալու, ինչպես նաեւ հարազատների հետ կապ պահպանելու հնարավորություն տալու համար, նշել է Մուսայելյանը։
Հիշեցնենք, որ Արսեն Բաղդասարյանy գերի էր ընկել 2014թ. դեկտեմբերի 26-ին։ Հապճեպ սարքած գործի ավարտին նրան դատապարտել են 15 տարվա ազատազրկման։

On November 30, the representatives of International Committee of the Red Cross (ICRC) Delegation in Baku, the capital city of Azerbaijan, visited Armenian POW Arsen Baghdasaryan, and provided him with an opportunity to exchange family news.
Red Cross visits Armenian POW in Azerbaijan
STEPANAKERT, DECEMBER 8, ARTSAKHPRESS: Communication officer of the ICRC Mission in Nagorno-Karabakh, Eteri Musayelyan, informed that the visit was conducted in line with the standard ICRC procedures.
“According to its mandate, the ICRC visits detainees to monitor their treatment and conditions of detention and help to ensure that they are able to maintain contact with their families,” added Musayelyan.
Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) citizen Arsen Baghdasaryan was taken into Azerbaijani captivity on December 26, 2014. And within the framework of a hastily concocted case, he was charged with “sabotage” and sentenced to 15 years in a maximum security prison.