ԵԱՀԿ-ն աշխատում է Լեռնային Ղարաբաղում միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ուղղությամբ
ԵԱՀԿ-ն աշխատում է Լեռնային Ղարաբաղում միջադեպերի եւ հրադադարի ռեժիմի խախտումների հետաքննության մեխանիզմների ներդրման ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիեն:
Նշենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները կողմերին կոչ են արել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի առաքելության ընդլայնման ճանապարհին մնացած բոլոր խոչընդոտները վերացնել եւ միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ստեղծման առաջարկի իրականացման առաջընթացի հասնել:

ОБСЕ работает над механизмом расследования инцидентов в Карабахе
ОБСЕ работает над внедрением системы расследования инцидентов и нарушений режима перемирия в Карабахе.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом в ходе пресс-конференции на полях заседания Совета глав МИД ОБСЕ заявил Генеральный секретарь организации Ламберто Занье.
Отметим, что в своем заявлении главы делегаций стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ призвали стороны устранить все остающиеся препятствия на пути расширения миссии личного представителя действующего председателя ОБСЕ и добиться прогресса в реализации предложения о создании механизма ОБСЕ по расследованию инцидентов.