Հայ շախմատիստները շարունակում են հաջող ելույթները Շարժայի մրցաշարում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մրցաշարում տեղի ունեցան 2-րդ տուրի հանդիպումները: «Շարժայի կանանց գավաթ»-ին մասնակցող Մարիա Գևորգյանը, Արմինե Բաբայանն ու Սուսաննա Գաբոյանը, ինչպես և առաջին տուրում, հաղթանակներ տոնեցին:
Երկրորդ տուրից հետո 10 շախմատիստուհի, որոնց թվում են նաև մեր երեք պատվիրակները, վաստակել են 2-ական միավոր և գլխավորում են մրցաշարային աղյուսակը:
Այսօր կայանալիք երրորդ տուրում Արմինե Բաբայանի մրցակիցն է լինելու մրցաշարում ամենաբարձր գործակից ունեցող Բաիրա Կովանովան, Սուսաննա Գաբոյանը կմրցի կանանց գրոսմայստեր Եվգենիա Դոլուխանովայի հետ, իսկ Մարիա Գևորգյանը ուժերը կչափի Աիշա Ջեհադի հետ:

Армянские шахматисты продолжают успешные выступления в турнире Шарджа
СТЕПАНАКЕРТ, 20 декабря АРЦАХПРЕСС - По сообщению «Арменпресс», состоялись встречи 2-го турнирного тура. Участвующие в “Женском кубке Шарджа” армянские шахматистки Мария Геворкян, Армине Бабаян и Сусанна Габоян, как и в первом туре, одержали победу. После второго тура 10 шахматисток, в числе которых трое наших делегатов, заработали по 2 балла и возглавляют турнирную таблицу.
В предстоящем сегодня туре соперницей Армине Бабаян станет Баира Кованова, у которой самый крупный показатель турнира, Сусанна Габоян встретится с гроссмейстером Евгенией Долухановой, а Мария Геворкян померится силами с Аишей Джеад.