Անցած գիշեր Ադրբեջանի զինուժն արձակել է 350 կրակոց. կիրառել է «СВД» եւ «Իստիգլալ». ԼՂՀ ՊԲ
Դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 350 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-իցհայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել «СВД» եւ «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /94 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:

На линии соприкосновения противник нарушил режим прекращения огня около 30 раз
В ночь на 24 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня около 30 раз. В сторону армянских позиций произведено более 350 выстрелов. Особенно интенсивный обстрел велся из снайперских орудий типа СВВ и «Истиглял» (94 выстрела).
СТЕПАНАКЕРТ, 24 декабря АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе АО НКР, передовые силы Армии обороны Арцаха воздерживались от ответных действий. Они продолжают уверенно защищать вверенные им боевые позиции.