Անցած գիշեր Ադրբեջանի զինուժն արձակել է 350 կրակոց. կիրառել է «СВД» եւ «Իստիգլալ». ԼՂՀ ՊԲ
Դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 350 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-իցհայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել «СВД» եւ «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /94 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:

Azerbaijan used sniper rifles at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 30 times, from late Friday night to early Saturday morning.
STEPANAKERT, DECEMBER 24, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired about 350 shots toward the Armenian military positions, and by way of different-caliber shooting weapons, the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army informed.
More intense ceasefire violations were recorded with 94 shots that were fired from sniper rifles.
But the NKR Defense Army vanguard units refrained from taking actions in response, and continued confidently defending the military positions under their protection.