Ադրբեջանի իշխանությունը վաղուց այդ երկիրը վեր է ածել յուրօրինակ զնդանի. Կարեն Միրզոյան
Ադրբեջանը շարունակում է հետապնդել Արցախ այցելող հատկապես հայտնի մարդկանց` նրանց ներառելով «սև ցուցակ»-ի մեջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին այսօր կայացած տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ասել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը:
«Մենք դա ընկալում ենք որպես խիստ դատապարտելի քայլ: Այն մտահոգիչ է ոչ միայն այն առումով, որ մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների, տեղաշարժի իրավունքի աղաղակող խախտում է, այլև այն պատճառով, որ Ադրբեջանի իշխանությունը վաղուց այդ երկիրը վեր է ածել յուրօրինակ զնդանի:
Նա այսօր էլ փորձում է իր միջնադարյան բարքերը տարածել իր երկրի սահմաններից դուրս: Ցավոք սրտի, դեռևս կան մարդիկ, ովքեր աջակցում են նրանց այդ հարցում: Բայց կարծում եմ, որ Ադրբեջանի քրեական հետապնդման փորձերը հաճախ հակառակ ազդեցությունն են գործում»,- ասել է նախարարը:

Azerbaijan continues to persecute people who visit Artsakh, especially famous people, adding them in the "black list».
Azerbaijani authorities have turned their country into a dungeon long ago. NKR Foreign Minister
STEPANAKERT, DECEMBER 28, ARTSAKHPRESS: The NKR Foreign Minister Karen Mirzoyan told the abovesaid at a press conference today.
“We perceive it as highly reprehensible step. It’s alarming not only in the sense that it is violation of human rights and fundamental freedoms and violation of right to freedom of movement, but also for the reason that the Azerbaijani authorities have turned their country into a dungeon.
Azerbaijan still tries to expand its medieval traditions beyond the borders of his country. Unfortunately, there are still people who support them in the process. But I think that the attempts of prosecution of Azerbaijan very often have opposite effect,” said the Foreign Minister of NKR.