ԱԳ փոխնախարար Նազարյանը Ֆրանկ Էնգելին ներկայացրել է Բաքվի ագրեսիայի հետեւանքները
ՀՀ ԱԳՆ-ում նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանն այսօր՝ հունվարի 10-ին, ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Եվրամիության հետ Հայաստանի գործընկերային հարաբերություններին, ՀՀ-ԵՄ նոր շրջանակային համաձայնագրի շուրջ բանակցային գործընթացին, շարունակվող ոլորտային երկխոսությանը եւ այլ հարցերի: Պատգամավորի խնդրանքով ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրեց ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը եւ զարգացման հեռանկարները:
Ընդգծվեց նաեւ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության օրակարգային հարցերի հետեւողական իրականացման ու դրանց հանդեպ գործադիր եւ օրենսդիր մակարդակներում մշտական աջակցության ցուցաբերման անհրաժեշտությունը:
Արցախի դեմ Ադրբեջանի ապրիլյան ագրեսիայի հետեւանքների վերացման ու բանակցային գործընթացի առաջ մղման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կողմից գործադրվող ջանքերի համատեքստում երկուստեք կարեւորվեց հիմնախնդրի վերաբերյալ Եվրոպական խորհրդարանում եւ եվրոպական հանրային կարծիքում իրազեկվածության բարձրացումը:

Deputy FM Nazaryan introduces current level of EU-Armenia relations to MEP Engel
Deputy Foreign Minister of Armenia Karen Nazaryan on January 9 held a meeting with MEP Frank Engel, press service of the MFAstated.
STEPANAKERT, JANUARY 10, ARTSAKHPRESS: During the meeting issues related to the EU-Armenia partnering relations, the negotiation process on Armenia-EU new framework agreement, the ongoing sectoral dialogue and other issues were discussed.
By the MEP’s request, the Deputy FM presented the current level and development prospects of EU-Armenia relations.
They also stressed the necessity to consistently implement Armenia-EU cooperation agenda issues.
In the context of the efforts made by Armenia and the OSCE Minsk Group on eliminating the consequences of Azerbaijan’s April aggression and moving forward the negotiation process, the Deputy FM and MEP Franc Engel attached importance to raising awareness over the issue in the European Parliament and the European public opinion.