«Տաշիր» հիմնադրամը 4000 դոլար կհատկացնի 2016թ. ծնված՝ Արցախի ընտանիքների չորրորդ երեխաներին
«Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 2016թ.-ին Արցախի ընտանիքներում ծնված չորրորդ երեխաներին կհատկացնի 4000-ական դոլար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին այսօր Հադրութի շրջանի Ակնաղբյուր գյուղում հայտարարել է վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը: Գործադիր իշխանության ղեկավարը մի շարք գյուղերում շնորհավորել է 2016թ.-ի ծնված երեխաների ընտանիքներին, իսկ Հադրութի շրջանի Ակնաղբյուր գյուղում հայտարարել է, որ հունվարի 20-ին «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 4000-ական դոլար է հատկացնելու 2016թ.-ի ընթացքում Արցախի ընտանիքներում ծնված չորրորդ երեխաներին:
Վարչապետը հավելել է, որ Սամվել Կարապետյանի այս ծրագիրը ուժի մեջ է լինելու 3 տարի շարունակ: Այսինքն՝ այն ընտանիքները, որոնցում 2016-2018թթ. ընթացքում ծնվեն իրենց չորրորդ բալիկները, «Տաշիր» հիմնադրամի կողմից կստանան նշյալ գումարը:

Фонд "Ташир" выделит 4000 долларов четвертому ребенку , родившемуся в арцахской семье в 2016 году
Благотворительный фонд "Ташир" предоставит 4000 долларов ребенку , родившемуся в арцахской семье в 2016 году.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщает "Aрцахпресс", об этом заявил сегодня премьер-министр Араик Арутюнян в селе Акнахпюр Гадрутского района. Премьер-министр  поздравил семьи с рождением четвертого ребенка, а в селе Акнахпюр Гадрутского района объявил, что 20-го января благотворительный фонд “Ташир” выделит 4000 долларов каждому четвертому ребенку, родившемуся в арцахской семье в 2016  .
Премьер-министр добавил, что данная программа Самвела Карапетяна будет действовать в течение 3-х лет, то есть семьи, в которых за 2016-2018гг. родится четвертый ребенок , получат сумму, указанную Фондом "Ташир".