Բիբերի եւ Բասկովի հոլովակներում նկարահանված մոդելը 1 միլիոն ռուբլի է նվիրաբերել՝ Կրասնոդարից տարեց հայի համար տուն գնելու նպատակով
Ջասթին Բիբերի (What Do You Mean?) եւ Նիկոլայ Բասկովի հոլովակներում նկարահանված Victoria's Secret-ի մոլդովացի մոդել Քսենիա Դելին մեկ միլիոն ռուբլի է նվիրաբերել՝ Կրասնոդարից 68-ամյա անտուն Միխայիլ Գարիյանի համար տուն գնելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ավելի քան մեկուկես ամիս ակտիվիստները Facebook-ում գումար էին հավաքում Միխայիլ Գարիյանի համար, որը Բաքվից Կրասնոդար է տեղափոխվել 1989 թվականին, ղարաբաղյան պատերազմի ժամանակ: Տարբեր հանգամանքների պատճառով նա ոչինչ չունի՝ ո՛չ փաստաթղթեր, ո՛չ ընտանիք, ո՛չ բնակարան: Տղամարդն ապրուստի միջոց է վաստակում Կրասնոդարի շուկաներում միրգ վաճառելով: Քեռի Միշան հայտնի է նաեւ որպես «Կրասնոդար» ֆուտբոլային թիմի ակտիվ երկրպագու:
Ակցիայի կազմակերպիչները հաղորդել են, որ այս ընթացքում կրասնոդարցիների օգնությամբ ավելի քան 800 հազար ռուբլի է հավաքվել:
27-ամյա Քսենիան անցյալ տարի ամուսնացել էր 62-ամյա եգիպտոսցի միլիոնատիրոջ հետ եւ հիմա ԱՄՆ-ում է բնակվում:
«Քսենիան քեռի Միշային ծրար է փոխանցել՝ 1 մլն ռուբլով: Դա ինձ իրավունքն է տալիս ասել, որ #домдлядядимиши նախագծի շրջանակում դրամահավաքն ավարտված է»,- հայտարարել է ակցիայի կազմակերպիչներից Սվետլանա Չեռնիկովան:

Снимавшаяся в клипах Бибера и Баскова знаменитая модель пожертвовала миллион на покупку дома пожилому бездомному армянину из Краснодара
68-летнему краснодарскому бездомному Михаилу Гарияну снимавшаяся в клипах Джастина Бибера (What Do You Mean?) и Николая Баскова знаменитая молдавская модель Victoria's Secret Ксения Дели пожертвовала миллион рублейна покупку дома.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 января АРЦАХПРЕСС - Более полутора месяцев в Facebook-е активисты начали сбор денег для Михаила Гарияна, который приехал в Краснодар из Баку в 1989 году в разгар войны в Нагорном Карабахе. По сложившимся обстоятельствам у него нет ни документов, ни семьи, ни собственного жилья. На жизнь он зарабатывает продажей фруктов на краснодарских рынках.
Дядя Миша известен также как активный фанат ФК  «Краснодар».
Как сообщили организаторы акции, за это время неравнодушые краснодарцы собрали более 800 тыс. рублей.
27-летняя Ксения в прошлом году вышла замуж за 62-летнего египетского миллионера и на данный момент проживает в США.
«Ксения вручила дяде Мише конверт, а в нем – 1 миллион рублей. Это дает мне право сказать, что сбор проекта #домдлядядимиши закрыт», – заявила одна из организаторов акции «Дом для дяди Миши» Светлана Черникова.