Մովսես Հակոբյանը Բրյուսելում մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի հանդիպմանը
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 17-ին, Բրյուսելում՝ ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի մակարդակով Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ռազմական կոմիտեի հանդիպմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում անցկացվել է երկու նիստ` Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը, ինչպես նաեւ «Փոխգործունակության հարթակ» նախաձեռնությանը ներգրավված պետությունների ձեւաչափերով: «Վճռական աջակցություն» ձեւաչափով նիստը նվիրված էր Աֆղանստանում կոալիցիոն երկրների ռազմական հանձնառությունների շուրջ կարծիքների փոխանակմանն ու պլանավորման ուղենիշների համաձայնեցմանը: «Փոխգործունակության հարթակ» ձեւաչափով նիստի ժամանակ քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի եւ գործընկեր պետությունների զինված ուժերի միջեւ օպերատիվ համատեղելիության զարգացմանը եւ միջազգային կայունության ամրապնդմանն առնչվող հարցեր:
Նիստերից հետո գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբերի պետերի միավորված կոմիտեի նախագահ, գեներալ Ջոզեֆ Դենֆորդի հետ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցության գերակայությունները եւ դրանց զարգացման հեռանկարները՝ հատկապես միջազգային խաղաղապահ ջանքերին մասնակցության շրջանակներում:

Начальник Генштаба ВС Армении провел встречи в штаб-квартире НАТО в Брюсселе
Делегация во главе с начальником Генштаба Армении генерал-лейтенантом Мовсесом Акопяном 17 января в штаб-квартире НАТО в Брюсселе приняла участие во встрече военного комитета начальников генштабов НАТО.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Минобороны, в рамках встречи делегация приняла участие в двух заседаниях: миссии «Решительное содействие» в Афганистане и в формате участников инициативы «Площадка сотрудничества».
Встреча в формате «Решительное сотрудничество» посвящалась обмену мнениями касательно функций в Афганистане и планированию дальнейших действий. На встрече в формате «Площадка сотрудничества» обсуждались вопросы развития оперативной координированности ВС НАТО и стран-партнеров, укрепления международной стабильности.
После заседаний генерал-лейтенант Мовсес Акопян провел встречу с председателем объединенного комитета начальников штабов ВС США, генералом Джозефом Денфордом. Стороны обсудили приоритеты сотрудничества в оборонной сфере и перспективы развития отношений, в частности, в области международной миротворческой деятельности.