CNN-ը նշել է Թրամփի եւ Պուտինի հեռախոսազրույցի ամսաթիվը
CNN ամերիկյան հեռուստաընկերությունը պնդում Է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հեռախոսազրույցը կկայանա հունվարի 28-ին: Համապատասխան հաղորդագրությունը հրապարակված Է հեռուստաընկերության կայքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Համապատասխան հաղորդագրությունը հրապարակված Է հեռուստաընկերության կայքում:
CNN-ը նշում Է, որ այդ տեղեկատվությունը հաստատել Է վարչակազմում իր աղբյուրը: Սպիտակ տունն առայժմ չի պատասխանել այդ հեռախոսազրույցի վերաբերյալ ՏԱՍՍ-ի հարցմանը:
Իր հերթին Թրամփը հունվարի 26-ին Fox News հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել Է, որ շուտով կկարողանա խոսել ՌԴ նախագահ Պուտինի հետ:
«Նա ինձ զանգահարեց, երբ ես հաղթանակ տարա: Մենք դեռեւս չենք զրուցել: Բայց, ինչպես ես հասկանում եմ, շուտով կզրուցենք»,- նշել Է Թրամփը:

President Trump says will talk to Putin on January 28: CNN
The phone talk between Russia’s President Vladimir Putin and US President Donald Trump will be held on January 28, CNN reports citing the administration sources.
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS: However, the White House has not yet responded to TASS news agency’s request over the phone talk.
In his turn, President Trump told Fox News on January 26 that he will be able to talk with President Putin soon.
“He called me after when I won. We haven’t talked yet. But, as I understand, we will have a talk soon”, Trump said.