Շարահրապարակում կուրսանտի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է. պարզվում են մահվան հանգամանքները
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ կուրսանտ Սարգիս Ափինյանի մահվան հանգամանքները պարզելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախնական տվյալներով` 26.01.2017 թվականին` ժամը 16:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կուրսանտ Սարգիս Սամվելի Ափինյանի ինքնազգացողությունը զորամասի շարահրապարակում կտրուկ վատացել է: Ս.Ափինյանը տեղափոխվել է զորամասի բուժկետ, որտեղ ժամը 17:35-ի սահմաններում վերջինիս մոտ գրանցվել է կենսաբանական մահ:

СК Армении выясняет причины смерти курсанта Саркиса Апиняна
Четвертым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для установления обстоятельств смерти курсанта Саркиса Апиняна.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 января АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
«По предварительным данным, 26 января 2017 года, около 16:20 по ереванскому времени, на плацу N-ской воинской части министерства обороны РА резко ухудшилось самочувствие военнослужащего срочной службы, курсанта Саркиса Самвеловича Апиняна.
С. Апинян был доставлен в медпункт воинской части, где около 17:35 была констатирована его биологическая смерть», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что назначена судебно-медицинская экспертиза. О результатах расследования будет сообщено дополнительно.