Հայկական բանակի կոշիկը պետք է լինի միջազգային բրենդ. Վիգեն Սարգսյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ցանկանում է, որպեսզի հայկական բանակի կոշիկը լինի միջազգային ճանաչված բրենդ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 27-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նախարարն ընդգծեց, որ այդ ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում:
«Սա մեզ համար շատ կարևոր հարց է, և մենք այս ուղղությամբ որոշակի արդյունքներ ունենք: Որոշ փոփոխություններ արդեն իրականացրել ենք, և հիմա կոշիկներն ավելի հարմարավետ են, քանի որ ճտքերը արհեստական կաշվի փոխարեն կարվում են բնական կաշվից, սակայն սա մեզ չի բավարարում: Մենք կոշկագործության շատ լուրջ ավանդույթներ ունենք, և իմ ցանկությունն է, որ մեր զինված ուժերում կոշիկը լինի միջազգային ճանաչման բրենդ և ստեղծվի նոր մոդել, որը կլինի հարմարավետ մեր զինծառայողների համար»,- ասաց Սարգսյանը:
Նախարարը հավելեց, որ հարկավոր է հասնել նրան, որ զինված ուժերի համար կարված կոշիկները հագնեն ոչ միայն զինվորները, այլ նաև քաղաքացիական անձինք:

Defense Minister Vigen Sargsyan wants the Armenian Army boots to be internationally recognized brand.
Armenian Army boots must become international brand – says Defense Minister
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: In a meeting with reporters on January 27, the Minister said works are being carried out on this path.
“This is a very important issue for us, and we already have certain results at this path. We have already made certain changes, and now the boots are more comfortable since they are made of natural leather, but it is not enough. We have many serious traditions of shoemaking, and my wish is that the boots in our armed forces must be an internationally recognized brand”, the Defense Minister said, adding that everything must be done in order not only the soldiers, but also ordinary citizens wear those boots.