Մարիա Զախարովա. Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով հանդիպումներ կլինեն, բայց դեռ ժամանակացույց չի կազմվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով այն հարցին, թե քննարկվում է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների նոր հանդիպման հնարավորությունը:
Նա նշել է, որ նոր հանդիպումներ անկասկած կլինեն, սակայն դեռ ժամանակացույց չի կազմվել: Զախարովան ընդգծել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթ թեմաներից մեկն է, որի հետ կապված տարբեր մակարդակի շփումները կշարունակվեն:
Մեկնաբանելով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ ՌԴ ԱԳ նախարարի հանդիպումների արդյունքները՝ Զախարովան նշել է, որ տեղեկատվությունը հանրությանը ներկայացվել է ԱԳՆ մամուլի ծառայության միջոցով եւ դրան ավելացնելու ոչինչ չունի: «Թեման անչափ զգայուն է: Բանակցությունները կառուցողական էին, քննարկվել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման տարբեր գաղափարներ»,- նշել է Զախարովան:

Meetings on NK conflict will be held, but no schedule yet – Russia MFA spokeswoman
Russian Foreign Ministry’s spokeswoman Maria Zakharova said the settlement of the Nagorno Karabakh conflict is one of the priority topics of Russia’s foreign policy, therefore, contacts at different levels will continue.
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: In a meeting with reporters on January 27, Zakharova said, of course, new meetings over the conflict settlement will be held, however, the schedule is not yet prepared.
Commenting on the results of the meetings of Russia’s Foreign Minister with the Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers, Zakharova said the information was presented to the public through the MFA’s press service, and she has nothing to add. “The topic is very sensitive. The talks were constructive and included discussions on various ways of conflict settlement”, Zakharova said.