Գալուստ Սահակյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Տոկիո. Նրա հետ են 5 պատգամավորներ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Տոկիո (Ճապոնիա):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԺ-ից հայտնում են, որ ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահների, երկրի վարչապետի, Ճապոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Այցի ընթացքում հանդիպումներ են նախատեսվում նաեւ Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA) եւ արտաքին առեւտրի կազմակերպության (JETRO) ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Աղվան Վարդանյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Ռուզաննա Մուրադյանը:

Galust Sahakyan to pay official visit to Japan
A delegation from the National Assembly of Armenia, led by NA President Galust Sahakyan, will be in the Japanese capital city of Tokyo, from January 29 to February 3, on an official visit.
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS: The delegation will meet with the speakers of the two houses of the Japanese legislature, the country’s prime minister, and members of the Japan-Armenia Friendship Group, the NA informed.
Talks are planned also with the heads of the Japan International Cooperation Agency (JICA), and the Japan External Trade Organization (JETRO).