Գալուստ Սահակյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Տոկիո. Նրա հետ են 5 պատգամավորներ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Տոկիո (Ճապոնիա):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԺ-ից հայտնում են, որ ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահների, երկրի վարչապետի, Ճապոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Այցի ընթացքում հանդիպումներ են նախատեսվում նաեւ Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA) եւ արտաքին առեւտրի կազմակերպության (JETRO) ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Աղվան Վարդանյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Ռուզաննա Մուրադյանը:

Делегация парламента Армении посетит Японию
С 29 января по 3 февраля возглавляемая председателем Национального Собрания Армении Галустом Саакяном делегация будет находиться с официальным визитом в Токио.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе НС, делегация, возглавляемая председателем НС, встретится с председателями обеих палат японского парламента, премьер-министром страны, членами парламентской группы дружбы Япония – Армения. В ходе визита также намечаются встречи с руководителями Японского международного агентства развития (JICA) и Японской организации внешней торговли (JETRO).