Պարտավոր ենք լինել Զաբել Եսայանի պես ուժեղ. Սելինա Դողանը՝ Ավստրալիայում վարչապետ դարձած Գլեդիս Բերեջիկլյանին
Թուրքիայի ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության հայ կին պատգամավոր Սելինա Դողանը շնորհավորական նամակ է գրել Ավստրալիայի ամենամեծ նահանգ համարվող Նոր Հարավային Ուելսի վարչապետ դարձած Գլեդիս Բերեջիկլյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ Սելինա Դողանն իր նամակի սկզբում նշել է, թե 100 տարի առաջ տեղի ունեցած մեծ արհավիրքից հետո հայերը ցրվեցին աշխարհի ծայրերում գտնվող երկրներ, որտեղ ապրում են լրիվ տարբեր քաղաքաան ու կենցաղային տարբեր մշակույթներով։
Նա շեշտել է, թե չնայած աշխարհի տարբեր երկրներում հայերը փոքրամասնություն են, սակայն հայ կանայք փորձում են հաղթահարել բոլոր դժվարությունները։ «Այդ բոլոր դժվարությունների դեմ մենք՝ որպես հայ կին, ստիպված ենք պաշտպանել սեռական հավասարությունը, խաղաղությունն ու քաղաքականությամբ զբաղվել։ Մենք պարտավոր ենք լինել Զաբել Եսայանի պես ուժեղ։ Որպես Թուրքիայում քաղաքականությամբ զբաղվող հայ կին, ձեզ շնորհավորում եմ ու համերաշխություն հայտնում։ Երջանիկ կլինեմ, որ ձեզ Թուրքիայում հյուրընկալեմ»,-գրել է Սելինա Դողանը։

Селина Доган поздравила Гледис Береджиклян со вступлением в должность премьер-министра австралийского штата
Депутат турецкого парламента от Народно-республиканской партии, армянка Селина Доган поздравила Гледис Береджиклян со вступлением в должность премьер-министра штата Новый Южный Уэльс в Австралии.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщает турецкий сайт Demokrathaber, в начале своего письма Доган отметила, что после ужаса, происшедшего 100 лет назад, армяне оказались разбросанными по всему миру. Далее она подчеркнула, что, несмотря на то, что армяне в разных странах составляют меньшинство, однако армянские женщины пытаются преодолеть все трудности. «Против всех этих трудностей мы, как армянские женщины, вынужденно защищаем половое равенство, мир и занимаемся политикой. Мы обязаны быть такими же сильными, как Забел Есаян. Как армянка, занимающаяся политикой в Турции, я вас поздравляю и выражаю свою солидарность. Буду счастлива принять вас в гостях в Турции», - написала Доган.