Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակին նվիրված միջոցառում է կազմակերպվել Քուվեյթում
Քուվեյթի Հայ ազգային վարժարանում հունվարի 29-ին տեղի ունեցավ Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակին նվիրված միջոցառում, որին մասնակցեց Քուվեյթում ՀՀ դեսպան Մանվել Բադեյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ՀԱԵ Քուվեյթի և Արաբական ծոցի երկրների թեմի առաջնորդ Գերապատիվ Տեր Մասիս Ծայրագույն Վարդապետ Զոփույանը, քուվեյթահայ ազգային մարմինների ներկայացուցիչներ:
Շնորհավորելով ներկաներին՝ դեսպան Բադեյանն իր ողջույնի խոսքում արժևորեց Հայոց պետականության, նրա կայունության ու հզորության համատեքստում ՀՀ զինված ուժերի առանցքային դերակատարությունը և ընդգծեց այն իրողությունը, որ խաղաղության ու զարգացման երաշխավոր Հայոց բանակը համահայկական ակնածանքի ու հպարտության աղբյուր է։
«Առաջնագծում կանգնած հայ զինվորն իրեն առավել ամուր ու անխոցելի է զգում, երբ վստահ է, որ բանակի նկատմամբ կա համընդհանուր միասնականություն, սեր ու պատասխանատվություն»,- մասնավորապես նշեց ՀՀ դեսպանը։
Դեսպան Բադեյանը նաև հատուկ կարևորեց որակյալ կրթության հիմնաքարային դերը ամուր և հզոր զինված ուժերի կայացման գործում:
Միջոցառման մշակութային հատվածում Ազգային վարժարանի սաները ներկայացան երաժշտական և ասմունքի կատարումներով:

В Кувейте состоялось мероприятие, посвященное 25-летию основания армянской армии
В Армянском национальном лицее Кувейта 29 января состоялось мероприятие, посвященное 25- летию Вооруженных сил Армении. В мероприятии принял участие посол РА в Кувейте Манвел Бадеян.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 января АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в пресс-службе Министерства иностранных дел РА.
На мероприятии также присутствовали предводитель епархии ААЦ в Кувейте и странах Арабского залива архимандрит Масис Зопуян, а также представители армянских национальных организаций Кувейта.
Поздравив присутствующих, посол Бадеян подчеркнул роль Вооруженных сил РА в деле сохранения армянской государственности, ее стабильности и упрочения, а также отметил тот факт, что являющаяся гарантом мира и развития Армянская армия является символом почитания и гордости для всех армян.
“Служащие на передовой армянские военнослужащие чувствуют себя более уверенными и неуязвимыми, когда налицо всеобщая сплоченность вокруг армии, любовь и чувство ответственности”, - отметил посол РА.
Он особо подчеркнул ключевую роль качественного образования в деле становления сильной и мощной армии.