Մերկելը Թուրքիայում հանդիպել է քրդամետ կուսակցության պատգամավորներին
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, ով փետրվարի 2-ին այցելել է Թուրքիա, հանդիպել է քրդամետ Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության պատվիրակության հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական Demokrathaber.net-ը:
Հանդիպումը կայացել է Գերմանիայի դեսպանատանը և տևել է շուրջ մեկ ժամ:
Հայտնի է, որ քրդամետ կուսակցության պատգամավորների և մասնավորապես օրեր առաջ բանտից ազատված պատգամավոր Իդրիս Բալուքենի հետ հանդիպումն անձամբ պահանջել էր Մերկելը:
Ավելի վաղ Գերմանիայի կանցլերին ընդունել էր նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, ապա վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը: Հանդիպումների ընթացքում Մերկելը բարձրաձայնել է երկրում հիմնարար ազատությունները հարգելու անհրաժեշտությունը:

German Chancellor Angela Merkel had a meeting with the delegation of pro-Kurdish Peoples’ Democratic Party during her visit in Turkey on February 2, Demokrathaber.net reported.
Chancellor Merkel meets pro-Kurdish party lawmakers in Turkey
STEPANAKERT, FEBRUARY 3, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The meeting was held in the German Embassy and lasted over an hour.
It is reported that Merkel personally demanded to hold this meeting.
Earlier the German Chancellor had meetings with President Recep Tayyip Erdogan, Prime Minister Binali Yildirim. During the meetings Merkel talked about the necessity to respect the fundamental freedoms in the country.