Սիրիան Թուրքիայի հարցով նամակ է ուղարկել ՄԱԿ
Սիրիայի արտաքին գործերի նախարարությունը Թուրքիայի կողմից իր դեմ իրականացվող հարձակումների վերաբերյալ նամակ է ուղարկել Միավորված ազգերի կազմակերպության Անվտանգության խորհուրդ և ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Sputnik-ի թուրքական ծառայությունը:
Սիրիական SANA լրատվական գործակալությունը հրապարակել է նամակի բովանդակությունը, որում մասնավորապես ասվում է. «Սիրիայի արտաքին գործերի նախարարությունը վճռականորեն դատապարտում է Թուրքիայի կողմից Սիրիայի ժողովրդի և Սիրիայի տարածքային ամբողջականության դեմ իրականացված հանցագործությունները և հարձակողական գործողությունները: ԱԳՆ-ն կոչ է անում ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին այս առնչությամբ հանձնառությունների շրջանակում միջոցներ ձեռնարկել»:
Նամակում նշվել է, որ Թուրքիայի կողմից Սիրիայի ժողովրդի և տարածքային ամբողջականության դեմ իրականացվող հարձակումները խախտում են ՄԱԿ-ի սկզբունքները և միջազգային իրավական նորմերը: Ընդգծվել է նաև, որ թուրք զինվորականները գրավել են էլ-Բաբ շրջանին հարակից որոշ բնակավայրեր:

Syria’s Ministry of Foreign Affairs has sent a letter to the UN Security Council and Secretary-General over the attacks carried out by Turkey against Syria, Sputnik News reported.
Syria’s MFA sends letter to UN over Turkey attacks
STEPANAKERT, FEBRUARY 3, ARTSAKHPRESS: Syria’s Sana news agency published the content of the letter which says: “Syria’s Ministry of Foreign Affairs strictly condemns the crimes and attacks carried out by Turkey against the people and territorial integrity of Syria. The MFA calls on the UN Security Council to take measures in the frames of commitments on this issue”.
The letter says Turkey’s attacks against Syria’s people and territorial integrity violate the UN principles and norms of international law. It was stated in the letter that the Turkish troops captured certain settlements nearby al-Bab region.