Ադրբեջանը շփման գծում 50 անգամ խախտել է հրադադարը
Փետրվարի 3-ին եւ լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հակառակորդը 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից եւ տարբեր տրամաչափի հրաձգայի զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 250 կրակոց: Շփման գծի արեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետերից արձակել է ընդհանուր առմամբ 98 արկ:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացրել են իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում դիմել պատասխան գործողությունների:

Increase of tension recorded overnight in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told that on February 3 and overnight February 4 increase of tension has been registered in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, FEBRUARY 4, ARTSAKHPRESS: The Azerbaijani forces violated the ceasefire regime more than 50 times by firing over 250 shots from 60mm and 82mm mortars, AGS-17 grenade launcher and various caliber weapons at the Armenian positions. In the eastern and north-eastern directions of the line of contact the Azerbaijani side fired also overall 98 shots from 60mm and 82 mm mortars.
The NKR Defense Army forces confidently fulfilled their military tasks and took countermeasures in case of necessity.