Ադրբեջանը շփման գծում 50 անգամ խախտել է հրադադարը
Փետրվարի 3-ին եւ լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հակառակորդը 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից եւ տարբեր տրամաչափի հրաձգայի զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 250 կրակոց: Շփման գծի արեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետերից արձակել է ընդհանուր առմամբ 98 արկ:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացրել են իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում դիմել պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана провоцируют рост напряженности на линии соприкосновения с НКР
На линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана 3 февраля и в ночь на 4 февраля зарегистрирован рост напряженности.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник более 50 раз нарушили перемирие. ВС АР произвел более 250 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, минометов и «АГС – 17». На восточном и северо-восточном направлениях противник применил минометы калибра 60 и 82 мм, в общей сложности 98 снарядов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР в случае необходимости прибегли к ответным действиям и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу.