Մոսկվայում վթարի է ենթակվել Հայաստանի դեսպանատան մեքենան
Mersedes մակնիշի մեքենան, որը պատկանում է Հայաստանի դեսպանատանը, վթարի է ենթարկվել «Շերեմետեւո» օդանավակայանի մոտակայքում, հայտնել է դեսպանատան մամուլի քարտուղար Լեւոն Թորգոմյանը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Շերեմետեւո» օդանավակայանի կողմից վճարովի մայրուղի դուրս գալու պահին՝ Mersedes մեքենան, որը պատկանում է դեսպանատանը, բախվել է Kia–ի։ Նախնական տեղեկություններով ոչ ոք չի տուժել»,- ասել է Թորգոմյանը։
Դեսպանատան տեղեկություններով հիմա դեպքի վայրում աշխատում են ՃՊԾ աշխատակիցները։ «Մեր վարորդը հայտնել է, որ ինքը մեղավոր չէ վթարի համար, սակայն ՃՊԾ–ի աշխատակիցները, կարծում եմ, կպարզեն իրավիճակը»,- նշել է մամուլի քարտուղարը։

В Москве попал в ДТП автомобиль посольства Армении
Автомобиль Mersedes, принадлежащий посольству Армении, попал в ДТП в районе аэропорта «Шереметьево», сообщил РИА Новости пресс-секретарь посольства Левон Торгомян.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля АРЦАХПРЕСС - «На выезде на платную трассу со стороны аэропорта «Шереметьево» автомобиль Mersedes, принадлежащий посольству, столкнулся с Kia. По предварительной информации, никто не пострадал», — сказал Торгомян.
По информации посольства, сейчас на месте работают сотрудники ДПС. «Наш водитель сообщил, что он не виноват в ДТП, однако сотрудники ДПС, я думаю, разберутся», — отметил пресс-секретарь.