ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը դիտորդական առաքելություն կիրականացնի Արցախում կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեին
Արցախի Հանրապետությունում կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեի նախապատրաստմանն ու անցկացմանը դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար փետրվարի 19-21-ը Ստեփանակերտ կգործուղվի ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Լյովա Խաչատրյանը, Կարեն Շախմուրադյանը, Վահրամ Մկրտչյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, ՀՀ ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Делегация парламента Армении будет наблюдать за ходом референдума в Карабахе
Делегация парламента Армении с наблюдательской миссией примет участие в предстоящем конституционном референдуме Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе НС Армении, 19-21 февраля для подготовки и проведения наблюдательной миссии в предстоящем конституционном референдуме Республики Арцах в Степанакерте будет находиться парламентская  делегация во главе с вице-спикером Эдуардом Шармазановым, в составе которой депутаты НС Г.Меликян, Л.Хачатрян, К.Шахмурадян, В.Мкртчян, А.Арзуманян, начальник Управления по связям с общественностью и средствами информации Аппарата НС А.Бабаян.