ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Աշոտ Ղուլյանը, ողջունելով ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներին, երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի խորհրդարանի գործընկերներին՝ Արցախին աջակցելու հարցում մշտական պատրաստակամության համար և նշել, որ արցախցիների համար հպարտություն ու մեծ ոգևորություն է քաղաքական և պատմական առումով կարևոր այս օրը նորից զգալ հայության միասնականությունը:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, շնորհավորելով արցախահայությանը Վերածննդի օրվա կապակցությամբ, նկատել է, որ Սահմանադրական հանրաքվեի օրը Արցախում գտնվելը, ոչ միայն զուտ դիտորդական առաքելություն է, այլև՝ հաճելի և անհրաժեշտ պարտականություն:
«Այս հանրաքվեն ամրապնդում է արցախահայության՝ սեփական ձեռքերով սեփական ճակատագիրը որոշելու իրավունքը: Սա ևս մեկ հնարավորություն էր՝ ցույց տալու, որ Արցախը անշեղորեն գնում է ժողովրդավարության ճանապարհով»,-ընդգծել է Էդուարդ Շարմազանովը:
Մտքերի փոխանակության կարգով ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Լյովա Խաչատրյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Վահրամ Մկրտչյանը և Կարեն Շահմուրադյանը ամփոփել են օրվա ընթացքում տարբեր ընտրատեղամասերում իրականացրած իրենց դիտարկումները և գոհունակություն հայտնել հանրաքվեի ողջ ընթացքի վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում խորհրդարանականները քննարկել են նոր Սահմանադրության դրույթներին, մասնավորապես, դրանից բխող օրենսդրական հետագա կարգավորումներին վերաբերող հարցեր:

NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan received the parliamentary delegation of Armenia
On Feb.20, speaker of the Parliament of the Republic of Nagorno-Karabakh Ashot Ghoulyan received the parliamentary delegation of Armenia headed by Deputy Speaker of the RA National Assembly Eduard Sharmazanov.
NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan  received the parliamentary delegation of Armenia
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS: Ashot Ghoulyan welcoming the members of the delegation, expressed his gratitude for the constant readiness to assist Artsakh, noting that it is a great proud and enthusiasm for Artsakh people to feel again the unity in this historical important day.
Eduard Sharmazanov congratulating the Artsakh people on the Karabakh Revival Day, noted that being in Artsakh on the day of the Constitutional Referendum, is not only just an  observation mission, but also a pleasure and necessary obligation.
"This referendum strengthens the right of the Artsakh people to build their own fate with their own hands. This was another chance to show that is steadily moving towards democracy”, Sharmazanov said.
MPs Gagik Melikyan, Shushan Petrosyan, Lyova Khachatryan, Alexander Arzumanyan, Vahram Mkrtchyan and Karen Shahmuradyan summarized their observations carried out in various polling stations and expressed satisfaction over the entire referendum process.
During the meeting the parliamentarians discussed the provisions of the new Constitution, in particular, issues related to the further legislative regulations deriving from it.