Նախագահ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությանը
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությանը՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել ՀՀ-ից ժամանած դիտորդներին, ընդգծելով, որ Մայր Հայաստանի քաղաքական, գիտավերլուծական, հասարակական, տեղեկատվական շրջանակների ներկայացուցիչներն Արցախի բոլոր ընտրություններում իրականացնում են դիտորդական առաքելություն՝ բարձր գնահատելով նրանց անաչառ եւ արհեստավարժ պահվածքը:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են նաեւ հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը, ԼՂՀ պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Бако Саакян принял возглавляемую вице-спикером НС РА Эдуардом Шармазановым делегацию
21 февраля Президент Бако Саакян принял возглавляемую вице-спикером Национального собрания Республики Армения Эдуардом Шармазановым делегацию, прибывшую в Арцах с целью осуществления наблюдательской миссии в ходе конституционного референдума.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 февраля АРЦАХПРЕСС - Глава государства выразил признательность наблюдателям из Республики Армения, подчеркнув, что представители политических, научно-аналитических, общественных, информационных кругов Матери-Армении беспристрастно и профессионально осуществляют наблюдательскую миссию на всех выборах, проводимых в Арцахе.
В ходе встречи были также затронуты различные вопросы, касающиеся взаимодействия двух армянских республик, государственного строительства в Арцахе, внешней и внутренней политики, региональных процессов.