ՌԴ պատվիրակությունը վստահ է, որ Արցախը կարող է անկախություն ունենալ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել են դիտորդական առաքելությամբ Արցախում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության պատվիրակության անդամներ Վլադիմիր Եվսենը, Վալերի Կորովինը և Ալեկսանդր Սկակովը:
«Հանրաքվեի ժամանակ մենք խախտումներ չենք նկատել: Արցախի ժողովրդի իրավագիտակցության մակարդակը բավականին բարձր է, և այստեղ մենք տեսել ենք կայացած ժողովրդավարական երկիր»,- ասել է պատվիրակության անդամ, քաղաքագետ Ալեքսանդր Սկակովը և հույս հայտնել, որ այն իրադարձությունները, որոնք տեղի են ունեցել ապրիլին, այլևս չեն կրկնվի:
Ռուսաստանի Դաշնության պատվիրակության անդամները նաև նշել են, որ Արցախի ճանաչված չլինելը ոչինչ չի նշանակում. պատմությունը ջնջել հնարավոր չէ:

Russian Delegation is sure that Artsakh can have Independence
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS: Members of the Russian delegation, Vladimir Yevsen, Valeri Korovin and Alexander Skakov who are in Artskah  for carrying out an observation mission said at a press conference held on Feb.21, "Artsakhpress" reports.
"We have not noticed any violations during the referendum. Artsakh people's level of legal awareness is quite high, and here we saw a democratic country," said the delegation member and politician Alexander Skakov and expressed hope that April events will never happen again.
Russian delegation also said the fact that Artsakh is unrecognized does not mean anything. History cannot be erased.